Cilt Bakımında Dermaroller Dönemi / En İyi 3 Dermaroller Modelleri

Dünya'nın daha güzel olma veya daha bakımlı olma çabası ile birlikte sektörde faaliyet gösteren işletmeler yeni bakım aparatları ve ürünleri üretmeye başladı. 2021 yılın en çok satılan bakım aparatı dermaroller olarak kaydedildi.

1. Dermaroller Nedir?

Dermaroller Nedir?
dermoroller hakkında

Dermaroller, cildi gençleştirmek, sivilce izlerini tedavi etmek ve yaşlanma belirtilerini azaltmak için kullanılan bir cilt bakım cihazıdır. 
Dermarolling veya microneedling, aslında bir dermatolog tarafından yürütülen bir işlemdir. Günümüzde, genellikle az eğitim ile evde de yapılmaktadır. Son yıllarda erişilebilir, etkili ve nispeten invazif olmayan bir cilt tedavisi olarak popülerlik kazanmıştır. Bu makale dermarollers nasıl çalıştığını ve nasıl kullanılacağını araştırıyor. Ayrıca en iyi sonuçları almak için ipuçları sunar.

Dermaroller bir cilt bakım cihazıdır. Bir ucunda bir tutamak, diğer tarafında ise yüzeyinde çok sayıda küçük, ince iğneler bulunan bir merdanedir.

Bu 2009 incelemesinde açıklandığı gibi, dermarollers bir dizi keşifle icat edildi. 1990'larda yapılan iki bağımsız çalışma, skar dokusunu tedavi etmek için iğnelerin kullanımını araştırdı. Ancak 2005 yılına kadar ilk çalışma bir dermaroller kullandığını bildirdi. Çok sayıda farklı dermaroller markası var ve bunların nispeten ucuz olduğu düşünülüyor.

2. Dermaroller Nasıl çalışır

Dermaroller Nasıl çalışır
Dermoroller kullanımı

Dermaroller cilt üzerinde yuvarlandığında, silindir üzerindeki küçük, ince iğneler cildi delmektedir. İğnelerin ciltte oluşturduğu delikler küçüktür ve yüzeysel olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle tedavi invaziv görünmemektedir.

Cilt delindiğinde, kontrollü bir cilt yaralanması oluşturur. Derinin dış katmanına gerçek zarar vermez. İğneler yara izi dokusunu parçalamaya yardımcı olur.

Tekniğin bu 2016 çalışmasında açıklandığı gibi, cilde yapılan kontrollü yaralanmalar yüzeysel kanamaya neden olmaktadır. Bu, vücudun yara iyileşme yanıtını tetikler ve aşağıdakiler meydana gelir:

  • Cilt büyümeyi teşvik eden maddeleri serbest bırakır
  • Deride yeni kan damarları oluşur
  • Cilt daha fazla kollajen yapmaya başlar

Önümüzdeki 5 gün boyunca, vücut tarafından üretilen kollajen tedavi edilen cilt bölgesinde biriktirilir. Bu, cildin daha sıkı olmasına yardımcı olur ve ince kırışıklıkların görünümünü azaltabilir.

Araştırmalar, 1 ay arayla dört mikronedling seansı ile tedavi edilen cildin kolajende yüzde 400 artışa yol açabileceğini buldu. 

3. Dermaroller Hangi Aralıklarla Kullanılır

Dermaroller Hangi Aralıklarla Kullanılır
dermoroller kullanımı

Dermarolling was originally used by dermatologists as a way of boosting collagen production for treating facial scars and skin rejuvenation.It is now also used as a way to deliver therapeutic drugs and vaccines through the skin.
Ayrıca, cildin görünümünü iyileştirmek için evde tedavi olarak popülerlik kazanmıştır. Birçok insan, yaşlanma belirtileriyle savaşmak için bunu kullanır:

  • Cilt sıkılığının kaybı
  • İnce çizgilerin görünümü
  • Kırışıklıklar başlangıcı

4. Otomatik mikro iğneli dermaroller

Otomatik mikro iğneli dermaroller
Otomatik mikro iğneli dermaroller

Otomatik mikro iğneli dermaroller Yüz Cilt Bakımı Araçları Anti-Aging Kaldır Çil Akne Izleri Titanyum mikro iğneli rulo

5. Su Gerçirmez Dermaroller Modeli

Su Gerçirmez Dermaroller Modeli
Su Gerçirmez Dermaroller

Güneş Enerji derma cilt masaj rulo yüz Su Geçirmez güzellik çubuğu yüz zayıflama cilt beyazlatma mikro akımlı yüz germe makinesi

6. Titanyum Mikro İğneli Dermaroller

Titanyum Mikro İğneli Dermaroller
Titanyum Mikro İğneli Dermaroller

Otomatik Yüz Cilt Bakımı Araçları mikro iğneli dermaroller Anti-Aging Kaldır Çil Akne Izleri Titanyum mikro iğneli rulo