Chp Milletvekili Kazım Arslan Hayatını Kaybetti / Cenazesi Ne Zaman?

Chp Denizli Milletvekili Kazım Arslan ailesi ile gittiği tatilde aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Kazım Arslan cenazesi ne zaman toprağa verilecek?

Chp Milletvekili Kazım Arslan Hayatını Kaybetti / Cenazesi Ne Zaman?
Chp Milletvekili Kazım Arslan Vefat Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Kazım Arslan'ın ölüm haberi kendi kullandığı sosyal medya hesabından duyuruldu. Yapılan paylaşımda, "Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekilimiz Sayın Kazım Arslan, bu gece (7 Haziran Cuma) saat 00.30 sularında, Antalya-Aksu ilçesinde bayram tatili için ailesiyle beraber bulunduğu evinde geçirdiği ani rahatsızlık sonucu vefat etmiştir. Değerli milletvekilimizin cenazesi, daha sonra açıklayacağımız program dahilinde Denizli'de defnedilecektir” ifadelerine yer verildi. 

Kazım Arslan Kimdir?

Kazım Arslan Türk Avukat, İş Adamı siyasetçi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Vikipedi
Ölüm tarihi ve yeri: 7 Haziran 2019, Aksu
Doğum tarihi: 17 Mart 1954, Solmaz Belediyesi

Kazım Arslan, 1954 yılında, Denizli’nin Tavas ilçesinin Solmaz Köyünde dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Denizli Barosu’na kayıtlı olarak, 1979-1999 seneleri arasında serbest avukatlık yaptı. Bu dönemde Baro Yönetim Kurulu Üyeliği ve Disiplin Kurulu Üyeliğinde görev yaptı

Chp Milletvekili Kazım Arslan Görevleri 

1984 yılında SODEP İl Yönetim Kurulu Üyeliğine, 1991'de SHP İl Başkanlığına seçildi. CHP'nin 1992 yılında yeniden açılmasıyla CHP Denizli İl Başkanı oldu ve 19 ilçe örgütünü kurdu. ADD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğinde 6, Genel Sekreter Yardımcılığında 4, Genel Başkan Yardımcılığında 1 yıl çalıştı.
Avukatlığı 1999'da bıraktı ve o yıldan bu yana tekstil sanayiciliği yaptı. Denizli Kültür ve Eğitim Vakfını kurdu. Bu vakıf yoluyla, yoksul öğrencilerin barınması ve eğitimi için çalıştı. Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanlığı, Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği Şube Başkanlığı görevlerini üstlendi. USİAD Genel Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Denizli'de 10 sivil toplum örgütünün üyesidir. "Siyasete Adanan Hayat" adlı bir kitabı vardır.