CHP Lideri Kılıçdaroğlu : 15 Temmuz Şehitleri İçin Toplanan 309 Milyon Lira Nerede ?

15 Temmuz şehitleri için toplanan ve o günün döviz kuruyla 100 milyon dolara tekabül eden paranın nerede olduğunu sordu. Toplayan derneğin tebligat adresi ve numarasının olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, malı götürdüler herhalde oradan dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu : 15 Temmuz Şehitleri İçin Toplanan 309 Milyon Lira Nerede ?

15 Temmuz şehitleri için toplanan ve o günün döviz kuruyla 100 milyon dolara tekabül eden paranın nerede olduğunu sordu. Toplayan derneğin tebligat adresi ve numarasının olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu,  malı götürdüler herhalde oradan dedi.

Benim şehitlerimin parasının kuruşu kuruşuna akıbetini takip edeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, benim şehit yakınları ve gazilere verdiğim sözdür dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları aktardı :

“Şimdi vakfın ikametgâhına bakıyoruz sadece Ankara deniyor. Arkadaşlarımız sormuş, verilen adrese gittiler, öyle bir dernek yok. Verilen adreste böyle bir vakıf yok. Fotoğraflarını çektik. Vakfın mal varlığı 10 milyon lira gözüküyor. 309 milyon lira toplanmıştı ne oldu bu paraya?

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün 19 Temmuz 2019’da yayımlanan kararı bu. Malı götürdüler herhalde oradan. Sormuştum yine soruyorum, bu vakfın adresi niye yok? Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde telefon numarası yok.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün kendi internet sitesinde vakıfların adresleri, telefonları var ama bu vakfın telefon numarası, tebligat adresi yok. Adres telefonla soruldu, ilgili arkadaşlar adres verdiler, gittik, orada böyle bir vakıf yok.

Vakıf yönetim kurulu yok. Neden yok? 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 20 Temmuz’da bir sivil darbe olduğunu söylemiştik. Bu sivil darbe dönemi şeffaf olmayan, vatandaştan toplanan paranın hesabının verilmediği dönemdir.”