Bu Yılın Zam Şampiyonu Yaş İsot Oldu

Geçen yıl 1,5 liraya alınan yaş isot bu yıl ise 3 lira ile 3,5 lira arası satılıyor. Bu fiyatlarla tüketici alamıyor, her yıl kilolarca alan vatandaş bu yıl hal pazarından eli boş dönüyor, vatandaşlar isotun fiyatının eski haline dönmesini istiyor.

Bu Yılın Zam Şampiyonu Yaş İsot Oldu

Geçen yıl  1,5 liraya alınan yaş isot bu yıl ise 3 lira ile 3,5 lira arası satılıyor. Bu fiyatlarla tüketici alamıyor, her yıl toplu olarak 100 kilo 200 kilo alan vatandaş bu yıl ki fiyatlardan şikayetçi, vatandaşlar  isotun fiyatının eski haline dönmesini istiyor.

Her yıl kilolarca alan vatandaş bu yıl hal pazarlarından eli boş dönüyor.

Şanlıurfa mutfağının vazgeçilmez baharatlarından olan isotun fiyatı, hem tarla ve bahçelere dadanan yaprak kurdu hem de ürünün az yetiştirilmesinden dolayı arttı. Veriminde geçen yıla göre düşüş yaşanan kırmızı biber geçen yıl 1 ile 1,5 lira arasında satılırken, bu yıl ise 2,5 ile 3 lira arasında satışa sunuluyor. Vatandaşlar, her yıl yüzlerce kilo aldıkları kırmızı biberi bu yıl alamadıklarını belirterek fiyatların bir an önce düşmesi gerektiğini ifade etti

Vatandaşlar, her yıl yüzlerce kilo aldıkları kırmızı biberi bu yıl alamadıklarını belirterek fiyatların bir an önce düşmesi gerektiğini ifade etti. Veriminde geçen yıla göre düşüş yaşanan yaş isot vatandaşların hal pazarında ürün almadan geri dönmesine sebep oluyor.