Bozova'da Husumetli İki Aile Arsında Çıkan Silahlı Çatışmada 8 Kişi Yaralandı

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile kavga etti. Kısa sürede silahların çekildiği kavga çatışmaya dönüştü 8 kişinin yaralandığı olaylar jandarmanın gelmesi ile bastırılabildi.

Bozova'da Husumetli İki Aile Arsında Çıkan Silahlı Çatışmada 8 Kişi Yaralandı
Bozova'da Husumetli İki Aile Arsında Çıkan Silahlı Çatışmada 4 Kişi Yaralandı

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde aralarında husumet bulunan iki aile kavga etti. Kısa sürede silahların çekildiği kavga çatışmaya dönüştü 8 kişinin yaralandığı olaylar jandarmanın gelmesi ile bastırılabildi.

Olay Şanlıurfa'nın Bozova ilçesi Yaslıca Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre, aralarında daha önce de husumet bulunan Atlı ve Karaçizmeli aile arasında tartışma çıktı.

Çıkan tartışmanın bir süre sonra kavgaya dönüşmesiyle silahlar çekildi.

Sıkılan silah seslerini duyan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Olayda 2'si çocuk 4 kişi yaralandı

Yaralılar sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Mehmet Akif inan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayda yaralanan şahısların isimleri açıklandı.

Yaralılardan 35 yaşındaki Müslüm Karaçizmeli ile sağ göğsünden kurşun yiyen 14 yaşındaki Barış Karaçizmeli, Eyyübiye Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

53 yaşındaki kafa travması bulunan Mehmet Karaçizmeli ile kolu kırılan 38 yaşındaki Mehmet Karaçizmeli, Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

31 yaşındaki Önder Atlı ise kurşun yarasıyla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi2ne kaldırıldı.

37 yaşındaki İbrahim Karaçizmeli, 31 yaşındaki Mustafa Karaçizmeli ile 35 yaşındaki Mehmet Karaçizmeli de,  ayakta tedavi edildi.  

Yaralıların sağlık durumu ile ilgili bilgi verilmezken güvenlik güçleri olay yeri ve hastane etrafında geniş güvenlik ünlemleri aldı.

Savcılık olay ile ilgili soruşturma başlattı

Şanlıurfa Valiliği Olay ile İlgili Açıklama Yaptı

Kavgada yaralanan 8 kişi, kentteki çeşitli hastanelere sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, Şanlıurfa Valiliğinden bir açıklama yapıldı.

İşte o açıklama:

"İlimiz Bozova ilçesine bağlı Yaslıca Mahallesinde, aralarında daha önceden husumet bulunan iki aile arasında çıkan ve silahların da kullanıldığı kavgada; biri (1) ağır olmak üzere toplam yedi (7) vatandaşımız yaralanmış olup, yaralı vatandaşlarımız çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Olayın yaşandığı bölgede her türlü güvenlik tedbiri alınmış olup, başlatılan adli soruşturma devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."