Beyaz Eşya ve Elektronikte Taksit Sayısı 18 Oldu 

Resmi Gazete'de yayınlandı beyaz eşya ve elektronik eşya alımlarında taksit sayıları artarak 18 oldu, Taksit sayılarının artması piyasada hareketliliğin olacağını gösteriyor.

Beyaz Eşya ve Elektronikte Taksit Sayısı 18 Oldu 
Taksit ve Ötv

Ticaret Bakanlığı'nın Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında yayımlanan yönetmenliğe göre, bazı eşyalardaki taksit 18 aya çıktı.

Yönetmeliğe göre, video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı 3 bin 500 yüz TL’nin üstünde olan televizyon ve cep telefonu satışlarında 6 ay, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ile mobilya satışlarında 18 ay olarak uygulanacak.

Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında taksitlendirme süresi dört ayı geçmeyecek. Diğer kuyum satışlarında taksitlendirme yapılamayacak. 

Tüm Kampanyalara Rağmen Satışlar Düşük

Beyaz eşyalarda yapılan Ötv indirimine ek olarak Kdv indirimide satışlarda tatmin edici artışı sağlamadı, Beyaz Eşya ve Elektonik eşyaların satışı tamamen durdu, Fiyatların daha fazla düşmesi bekleniyor.