Belediyelerdeki İşten Çıkarılanlar İşe Geri Alınmasa Açlık Grevine Başlayacağız

Hak-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arlan, AKP'den CHP'ye geçen bazı belediyelerde işten çıkarılma ile ilgili sert konuştu. Arslan haksız yere işten çıkarılan arkadaşlarımızın işe iadesini talep ediyoruz talebimiz karşılanmaması durumunda Kurban Bayramı sonrası açlık grevine başlayacaklarını duyurdu.

Belediyelerdeki İşten Çıkarılanlar İşe Geri Alınmasa Açlık Grevine Başlayacağız
Belediyelerdeki İşten Çıkarılanlar İşe Geri Alınmasa Açlık Grevine Başlayacağız

Hak-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arlan, AKP'den CHP'ye geçen bazı belediyelerde işten çıkarılma ile ilgili sert konuştu.

Arslan haksız yere işten çıkarılan arkadaşlarımızın işe iadesini talep ediyoruz talebimiz karşılanmaması durumunda Kurban Bayramı sonrası açlık grevine başlayacaklarını duyurdu.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, belediyelerdeki işe iadeler konusunda açıklama yaptı. Arslan, taleplerin karşılanmaması durumunda Kurban Bayramı'ndan sonra açlık grevine başlayacaklarını söyledi.

Arslan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Belediyelerdeki işe iadeler konusunda taleplerimiz karşılanmazsa Kurban Bayramı'ndan sonra açlık grevine başlayacağız."

Emek ve Adalet Yürüyüşü CHP Genel Merkezi Önünde Sonlanmıştı

Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikasının, Bolu Belediyesi'ndeki işten çıkarmaları protesto etmek amacıyla geçen haftalarda 'Emek ve Adalet Yürüyüşü' başlatmıştı.

Hak-İş Sendikası Resmi Sosyal Medya Hesabından İşten Çıkarılan Kişilerin Sayısını Yazdı

HAK-İŞ'e bağlı sendikalarımızdaki işçilerimiz CHP ve HDP’nin kazandığı belediyelerde baskı, zulüm ve haksız yere işten çıkarmalarla karşılaşmaktadır. Bu baskılar hala devam etmektedir. Bugün itibariyle 115 işyerinde 16 bin 515 arkadaşımız istifa ettirilmiştir.