Başkentte Şanlıurfa Lezzetleri ve Kültürü Festivali Düzenlendi

Peygamberler şehri Şanlıurfa'nın eşsiz lezzetleri ve tarihe ayna olan yapılarını tanıtmak amacıyla Ankara’da ‘Şanlıurfa Kültür Turizm ve Lezzet’ festivali düzenlendi. Festivalde çiğ köfte, şıllık tatlısı gibi Urfa'nın kendisine has tatları tanıtıldı.

Başkentte Şanlıurfa Lezzetleri ve Kültürü Festivali Düzenlendi

1 Ekim ile 3 Kasım tarihleri arasında Altınpark Anfa Expo-Center Fuar Merkezi'nde start verilen festival Ankaralıların yoğun ilgisi ve merakıyla  karşılanırken gelen konuklara Şanlıurfa’ya has damak lezzetleri olan ; Çiğ köfte, Şıllık tatlısı, Mırra, Lebeni Çorbası, Urfa Kebabı gibi  yemekleri tanıtıldı.

2019 Göbeklitepe Yılı İlan Edilmişti

Göbeklitepe yılının ilan edilmesinin ardından dünyanın birçok kentinden turist akınına uğrayan Şanlıurfa’da yerel turizmin odak merkezi haline gelmişti.

Bir çok lezzetlerin tanıtıldığı, Şanlıurfa Müzesinden, tarihi eserlerin tanıtıldığı etkinlik renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Şanlıurfa'nın Lezzetleri Pazar Kurularak Tanıtıldı

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberlerimiz

 

Yemyeşil Şanlıurfa Projesi Şanlıurfa'da Ne Kadar Başarılı Olabilir?

Yemyeşil Urfa Projesi amacına hizmet edilmesi taktir görürken, Çeşitli siyasetçiler tarafından kullanılması ise bölge için büyük bir tehlike arz edebilir.


 

Tarihin Sıfır Noktası Göbeklitepe Kosova'da Tanıtılıyor

İnsanlık tarihinin en önemli miraslarından biri olan ve bilinen en eski kült yapılar topluluğu olan Göbeklitepe 12 bin yıllık geçmişiyle Göbeklitepe Arkeolojik Alanı, Kosova’da yerleşim yeri fotoğraflarıyla tanıtıldı.


 

Siverek'ten Çıkan 3 Usta Hünerlerini Göstermek İçin Geleneksel El Sanatları Festivalinde

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden gelen kalaycı ustası Hamza Saklın ve 2 arkadaşı kendilerini , geçmişten günümüze kalaycılık mesleğinin önemini , tarihteki yerini tanıtmak için Bitlis'in Ahlat ilçesinde 40 el sanatları ustasınında bulunduğu festivaline geldiler. Renkli görüntülerin oluştuğu festival sanat ve zanaat emekçilerinin durağı oldu.


 

Altın Ödüllü İsot Yeme Yarışması Şanlıurfa'da Düzenleniyor.

12 Ekim'de üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası İSOT Festival Etkinliğinde birinciye tam altın , ikinciye yarım altın ve üçüncüye çeyrek altın ödüllü yarışma renkli görüntülere ev sahipliği yapacak.


 

Dünyaca Ünlü Şefler Baklava Yapımında Hünerlerini Sergiledi

İspanya, İtalya ve Japonya'dan gelen dünyaca ünlü şefler Gaziantep'te yapılan Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivalinde Baklava yapımı için mutfağa girdi. Aralarında Kralların Pastacısı unvanı ile bilinen İspanyol şef Paco Torreblanca'da baklava imalathanesinde mutfağa giren şefler arasındaydı.