Başkan Yanmaz Bize Terörist Denilmesini Hazmedemiyorum

Saadet Partisi Şanlıurfa il Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, Sosyal medya üzerinde bir basın açıklaması yaptı. Yanmaz, yaptığı açıklamada iktidar partisi genel başkanı ve yandaşları tarafından hakarete maruz kalınması ve terörist denilmesini hazmedemiyorum dedi.

Başkan Yanmaz Bize Terörist Denilmesini Hazmedemiyorum
Saadet Partisi Şanlıurfa il Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz,

Saadet Partisi Şanlıurfa il Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, basın toplantılarına salgından dolayı sosyal medya üzerinden devam ediyor. Yanmaz, geçtiğimiz hafta ve bu hafta düzenli olarak sosyal medya üzerinden basın toplantısı gerçekleştirdi. 

Basın açıklamasında hükümete yüklenen başkan Yanmaz, "Türkiye'de her şey güllük gülistanlık değil, insanlar işsiz, çaresiz özellikle bu salgın döneminde çok fazla mağdur insan oluştu. Böyle bir dönemde kucaklayıcı ve şefkatli olması gereken Cumhurbaşkanı tam aksine daha fazla agresif ve saldırgan olmuş. Ayrıştırıcı bir dil kullanıyor, Kutuplaştırıcı bir dil kullanıyor, gerilim üzerine bir dil kullanıyor, ve bundan kazandığını zannediyor! Halbuki toplumda çok büyük çok derin yaralar açıyor. 

Aynı aileden bireyler bir birlerine siyasi görüşünden dolayı düşman gibi bakar duruma gelmiş herkes bir birine FETÖ'cü, PKK'lı, vatan haini, gibi çok uç noktalara değiniyorlar. Bunlar bu kadar basit değil! Öyle her önüne gelene vatan haini, terörist bilmem ne denilir mi? İnsanların onurları var, haysiyetleri var, toplumda bir karşılığı var, ailesi çevresi var, gelecek nesillere bırakacağı mirası var. Herkes birlik ve beraberlik için seferber olmuşken, Gıda kolileri, para yardımları, sahada gece gündüz ter döken yardım kuruluşlarının fedakarlıkları yani tam birlik beraberliğin tesis edileceği zamanda sayın Cumhurbaşkanı çıkıp muhalefete her türlü hakareti ediyor her türlü sözü söylüyor. 

Ben bunu bir muhalefet partinin il başkanı olarak hazmedemiyorum, meşru zeminde muhalefetimi yaparken ona hakaret ediyor muyum? Hayır! Onun da bana hakaret etmeye hakkı yok. 
Kendisi tepede biz muhalefete bu üslubu kullandığı zaman sokaktaki vatandaş çıkıp bana rahat bir şekilde FETÖ'cü, PKK'cı, Ergenekon'cu bilmem ne ci diyor. Ben burada insanlarla karşı karşıya geliyorum. Tepedeki kişilerin ne dediğine dikkat etmesi gerek. 

Bugün gelinen noktada yüzde 10 barajı var, bu barajdan dolayı bir çok parti meclis dışında kalıyor. Hal böyle olunca da barajı geçmesi tehlikede olan partiler seçim sürecinde bir araya gelerek seçim ittifakı kuruyor ve böylece baraj altında kalmaktan kurtuluyor. İsmi üzerinde seçim ittifakı, koalisyon değil! Bize diyorlar ki siz CHP ile bir olmuşsunuz kardeşim kaldırın barajı yada makul bir seviyeye düşürün ki yetki sizde bu konuda kimse kimse ile ittifak kurmasın herkes kendisi seçime girsin. Kaldı ki biz CHP yada başka bir parti ile seçim ittifak kurduk diye o partinin politikalarını benimsedik anlamına gelmez ki." Dedi.