Başkan Demir'den Bütün Mirdesilere Birleşme Çağrısı

Mirdesiler Derneği Başkanı Mehmet Demir, Yaptığı açıklamada, bütün mirdesilere seslenerek dernek çatısı altında birleşme çağrısında bulundu.

Başkan Demir'den Bütün Mirdesilere Birleşme Çağrısı
Başkan Demir'den Bütün Mirdesilere Birleşme Çağrısı

Mirdesiler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Demir, faaliyetleri hakkında önemli bilgiler paylaşarak, amaçlarının özelde Mirdesiler genelde ise Şanlıurfa'mızın sorunlarına çözüm üretmek ve şehrimizi yönetenlere doğru ve pozitif anlamda katkı sunarak ilimizin kangren haline gelmiş sorunlarının çözümü noktasında fikir sunmak, yardıma muhtaç kişiler ile yardım etmek isteyen kişileri bir araya getirerek hayır faaliyetlerinde bulunmak olarak açıkladı.

Mirdesi Aşireti olarak Şanlıurfa'nın en köklü ve güçlü aşiretlerinden birisi olduklarını belirten Demir, "Biz kadim geçmişi olan Şanlıurfa'nın en köklü ve geniş aşiretlerinden birisiyiz. Ancak aile üyelerimiz ve aşiretimizin bir çok kolu ile iletişim kurma konusunda bir takım sıkıntılar ile karşı karşıya kalıyoruz. Dernekleşmedeki amaçlarımızdan birisi de bu aşiret üyelerinin siyasi ve hayat görüşü ne olursa olsun herkese ve her kesime saygı göstererek bir araya getirmektir" dedi.

konuşmasının devamında...

Her ne kadar aşiret ve benzeri yapılar günümüz Türkiyesinde çok gericilik gibi lanse edilse de bizim burada amacımız aşireti toplayıp feodal bir yapı oluşturarak "Ağalık" sistemi oturtmak gibi algılanmasın! Bizim amacımız kenarda köşede kalmış yardıma muhtaç yada sesini duyurma konusunda sıkıntı yaşayan aşiret mensuplarımız ile hali vakti yerinde elinden iş gelen ve çözüm üretme noktasında yeteneği olan bireyler arasında köprü vazifesi görmek. Yani alan el ile veren eli buluşturan bir köprü misali de düşünebiliriz.


Tüm Siyasi Partilere Aynı Mesafedeyiz

Başkan Demir, Derneklerin kuruluş amacının bir topluluk oluşturarak siyaseti etkilemesi ve kentin siyasetine yön vermesi gibi bir algı meydana geldiği ve bu algının oluşmasında bir çok STK'nın da katkısı bulunduğunu belirterek "Biz bütün partilere eşit mesafedeyiz, zira biz bir aşiret derneği olarak çatımız altında bulunan üyelerimiz arasında değişik görüşlere sahip insanlar ile birlikte çalışıyoruz. Bu çok seslilik bizim için bir birimizi tamamlayan bir motiftir, bir rektir. Seçim dönemlerinde ve seçim sonrasında bir çok siyaset adamı ve adaylar tarafından zaman zaman derneğimize ziyaretler gerçekleşiyor. Biz bu ziyaretler konusunda bizleri düşünüp mekanımıza gelen herkese çok teşekkür ediyoruz. Ancak şunu da belirtmeden geçmeyelim seçim öncesinde kapımızı aşındıran adaylar ve siyasi parti temsilcilerinin bir çoğu seçim sonrası adeta ölüm sessizliğine büründü! Bir daha da mekanımızda görmez olduk! Tabi gönül ister ki seçim öncesi olsun, sonrası olsun bu insanlarla iletişim halinde olalım, kentimizin daha yaşabilir bir yer olması zemininde biz onlara onlar bize katkı sunsun, anca tekrar söylemekte fayda var biz hiç bir siyasi parti yada oluşuma yakın da değiliz uzak ta değiliz. 
Kapımız, Kentimiz ve insanımız için bir taşı bir taşın üstüne koyacak her kese ve her kurum ve partiye açıktır, biz herkes ile görüşür herkese fikirlerimizi aktarırırız ve herkesin fikirlerine açığız yeterki samimiyet olsun." dedi.