Balıklıgöl Turist Akınına Uğradı

Havaların 40 derecelerden 35 dereceye kadar düştüğü günlerde Balıklıgöl bugün çok sayıda ziyaretçi aldı. Çok sayıda yabancı turistin geldiği en önemli doğa güzelliklerinden biri olan Şanlıurfa ilinde yer alan Balıklıgöl'e ilgi büyüktü.

Balıklıgöl Turist Akınına Uğradı

Havaların 40 derecelerden 35 dereceye kadar düştüğü günlerde Balıklıgöl bugün çok sayıda ziyaretçi aldı. Çok sayıda yabancı turistin geldiği 

Türkiye’nin en önemli doğa güzelliklerinden biri de hiç şüphesiz Şanlıurfa ilinde yer alan Balıklıgölü bugün itibariyle normal havaların 35 derecede seyretmesi ile birlikte Balıklıgöl çevresi 32, 31 derecelere kadar indi. Bu güzel serinliği fırsat bilenler yabancı turistlerin tüm ilgisini üzerine çekmiş durumda.

Şanlıurfa’da bulunan önemli tarihi ve turistik mekanlardan Balıklıgöl, ziyaretçi akınına uğradı. Hava sıcaklığının 35 derecelere kadar düştüğü kentte serin havayı fırsat bilen yerli ve yabancı turistler Balıklıgöl’e akın etti. Turistler, dünyanın en büyük doğal akvaryumu konumundaki göle gelerek balıklara yem attı, bol bol hatıra fotoğrafı çekti. Çeşitli illerden Şanlıurfa’ya geldiklerini aktaran turistler, vatandaşları da kentte davet etti.