Bağdadi'nin Yerine Geçecek IŞİD Lideri de Öldürüldü

Günlerdir dünya gündeminin ilk sırasını işgal eden DEAŞ lideri Ebubekir El-Bağdadi'nin öldürülmesi sonrası ABD Başkanı Donald Trump bir açıklama daha yaparak IŞİD'in başına geçecek yeni liderin de öldürüldüğünü belirtti.

Bağdadi'nin Yerine Geçecek IŞİD Lideri de Öldürüldü

Günlerdir dünya gündeminin ilk sırasını işgal eden DEAŞ lideri Ebubekir El-Bağdadi'nin öldürülmesi sonrası  ABD Başkanı Donald Trump bir açıklama daha yaparak IŞİD'in başına geçecek yeni liderin de öldürüldüğünü belirtti.

A.B.D Başkanı Donald Trump, ABD'nin yaptığı operasyonu sırasında ölen IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi'nin yerine geçecek bir numaralı ismin Amerikan askerleri tarafından öldürüldüğünü bildirdi. Trump, “Büyük ihtimalle en tepede yer alacaktı. Şimdi o da bir ölü” dedi.

 

 

 

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberlerimiz

ABD Kürtleri Kışkırtıyor mu ?

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov ABD'nin Kürtleri 'Türk ordusuyla savaşmaya teşvik ediyor gibi göründüğünü' söyleyip, "Çekilmezlerse Türk ordusunun hedefi olacaklar" dedi.


ABD YPG Liderini Washington'da Ağırladı

ABD'li Senatörler Suriye Demokratik Konseyi Eş Başkanı İlham Ahmed'i ağırladı. İlham Ahmed, Kürtlerin geri çekilmesinin bir soykırım olduğunu, bu katliamın durdurulması gerektiğini söyledi.


Uluslararası Görüşme Şanlıurfa'da Yapılabilir

120 saatlik sürenin bitimiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu sürenin bitiminde çekilme olmazsa harekatın kaldığı yerden devam edeceğini bildirdi. Macron, Merkel, Johnson ile bir Suriye görüşmesi yapılırsa bu görüşme Şanlıurfa, Gaziantep veya İstanbul'da yapılacağını söyledi.


Stratejik Müttefik Yine Tehdit Etti / Gerekirse Askeri Güç Kullanmaktan Çekinmeyeceğiz

Türkiye'de her darbenin ve neredeyse her ekonomik ve sosyal krizin altından bir şekilde paçası görünen ABD buna rağmen yöneticilerimiz tarafından her defasında daha güçlü şekilde stratejik müttefiklik vurgusu yapıldı. ABD'de ise önce mektup ile başlayan hadsiz ve küstah açıklamalar bu defa da daha ileri gidilerek askeri müdahaleyi gündeme getirerek alenen Türkiye'yi tehdit etmekten çekinmedi.


Akçakale'de Bir Eve Roketli Saldırı Gerçekleşti►

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde bir eve roketli saldırı gerçekleşti. Pencereye isabet eden roket duvarla birlikte pencereyi yıktı. Roketin etkisiyle 1 kişi yaralandı.