Altın Ödüllü İsot Yeme Yarışması Şanlıurfa'da Düzenleniyor.

12 Ekim'de üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası İSOT Festival Etkinliğinde birinciye tam altın , ikinciye yarım altın ve üçüncüye çeyrek altın ödüllü yarışma renkli görüntülere ev sahipliği yapacak.

Altın Ödüllü İsot Yeme Yarışması Şanlıurfa'da Düzenleniyor.

12 Ekim'de üçüncüsü düzenlenecek olan Uluslararası   İSOT Festival Etkinliğinde birinciye tam altın , ikinciye yarım altın ve üçüncüye çeyrek altın ödüllü yarışma renkli görüntülere ev sahipliği yapacak.

GAP ile birlikte sulu tarımın yaygınlaştığı Şanlıurfa'da ilkbaharda ekilen, bakım ve sulamanın ardından ağustos ayı başında hasat edilmeye başlanan isot, Türkiye'ye ihracatın başını çekenler arasında Şanlıurfa'nın milli gurur kaynağı olmaya devam ediyor. 

Özenle harmanlanan Şanlıurfa İsotunu düzenlenen bu etkinlik ile tüm Türkiye'ye tanıtmak amacıyla düzenlenen bu organizsayon renkli görüntülere ev sahipliği yapacak.

En çok acı yiyene Tam altın ile ödüllendirilirken ikinciye yarım ve üçüncüye çeyrek altın ödüller dağıtılacak. Birbirinden eşsiz görüntülerin yaşanılacağı etkinlik , 12 ekim cumartesi günü Turgut Özal Parkında gerçekleşecek.