AKP'li Belediye Meclis Üyesi : Siz Kimsiniz O.Çocukları

Diyaneti eleştiren, 30 Ağustos'ta Zafer Bayramı kutlamaları esnasında kemalistlerin hutbelerde neden Atatürk'ün adı anılmıyor diye eleştirilerinden sonra AKP'li üye çok sert bir çıkış yaptı. Gelen tepkiler üzerine Facebook hesabını kapattı.

AKP'li Belediye Meclis Üyesi : Siz Kimsiniz O.Çocukları

AK Parti Çorum Belediye Meclis Üyesi Reşit Keleş, diyanetin 30 ağustos'ta atatürkü anmamasına tepki gösterenlere sosyal medya üzerinden şu paylaşımı yaptı.

Diyanet Kemalistlere Göre Hutbe yapacak

Diyanet Kemalistlere göre Fetva verecek

Müslüman kemalistlere göre başini kapatacak

Müslüman kemalistlere göre inanacak

Müslümanların helalini haramını kemalistler belirleyecek

Buna Laiklik diyeceğiz

Siz kimsiniz O.ÇOCUKLARI

yapması üzerine çok fazla tepki ve eleştiri alan AKP'li üye Facebook hesabını kapatmak zorunda kaldı.

 

CHP’DEN TEPKİ: SİZE DİNİ HATIRLATMAK KEMALİSTLERE DÜŞTÜ

Çorum CHP Belediye Meclisi Grup sözcüsü Tuncay Yılmaz, Keleş’in paylaşımına tepki gösterdi. Yılmaz şu açıklamada bulundu:

“Dinini unutan, kibir çukuruna düşen, kula tapan, şirk koşan bu Diyanet’e ve size dini hatırlatmak, küçük gördüğünüz, hakaret ettiğiniz Kemalistlere düştü. Egemen Bağış ‘bakara makara’ dedi, Kur’an’la dalga geçti. Diyanet ve siz ‘Kur’an-ı Kerim’le kim olursa olsun dalga geçemez’ diyemediniz. Sesiniz çıkmadı. Diyanet’in sesi çıkmadı. Bursa Milletvekiliniz Hüseyin Şahin ‘Reisimize dokunmak ibadet’ dedi. Diyanet ‘Bu şirktir’ diyemedi. Sesiniz çıkmadı. ‘Allah-u Teala’nın bütün vasıflarını toplamış bir lider’ dediniz. Diyanet’in de sizin de sesiniz çıkmadı. Egemen Bağış reisinizin doğduğu, evlendiği ve yaşadığı illeri mübarek ilan etti. Sesiniz çıkmadı.