Akçakaleli Telefon Dolandırıcıları Emekli Öğretmenin 150 Bin Lirasını Dolandırdı

Kahramanmaraş'ta emekli öğretmen olan Aysel K. telefonla aranarak suç örgütünün tuzağına düştü. 150 Bin lirasının dolandırıldığını anlayan Aysel K. polise başvurdu. Geniş soruşturma başlatan polis birimleri zanlıları Akçakale'de yakaladı.

Akçakaleli Telefon Dolandırıcıları Emekli Öğretmenin 150 Bin Lirasını Dolandırdı

Elde edilen bilgilere göre olay, Kahramanmaraş'ta yaşandı. Telefonla aranarak " Banka hesabınız PYD terör örgütünün eline geçmiş. Savcılık tarafından soruşturma başlatılmadan, hesabınızı boşaltıp bize teslim ederseniz, suç işlememiş sayılacaksınız" denilen emekli öğretmen 150 Bin lirayı söylenilen adrese bıraktı. Ardından dolandırıldığını anlayan Aysel K. kısa süre içerisinde polise başvurdu.

Polis geniş kapsamlı soruşturma başlattı. Olay yeri kamera kayıtlarını , zanlıların ara yollarda nereden geldiğini inceleyen polis birimleri, aracın plakasını ve zanlıların kimliğini tespit etti.

Dolandırdıkları Paranın 120 Bin Lirası Bulunabildi

Aracın sahibi gözaltına alınarak olayla ilgisi olmadığı tespit edildikten sonra, adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Akçakale'de yakalanan 2 dolandırıcı, mısır tarlasında kısa süreli bir kovalamacanın ardından polis merkezine götürüldü. Bir çok benzer suçtan dosyası olan dolandırıcılar, evlerinde yapılan arama sonucu 120 bin lira para ele geçirildi.

Kasım K. ve Ahmet T. , araç sahibi ile birlikte Kahramanmaraş'ta adliyeye sevk edildi.


Kasım K. ile Ahmet T. olay günü olay yerine geldiklerini ancak olayı yapmadıklarını söylediler. Her iki şahıs da tutuklandı. Araç sahibi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Haberlerimiz

 

Akçakale'de Telefon Dolandırıcılığı Şebekesi Çökertildi

Geçtiğimiz nisan ayında dolandırıcılar kendisini savcı olarak tanıtıp,88 yaşındaki adamın 200 bin lirasını ve 230 bin lira ziynet eşyasını dolandırtan sonra polis birimleri harekete geçti. Akçakale'de 5 şebeke üyesi yapılan 4 aylık takip sonrası çökertildi.


 

 

Urfalı Dolandırıcı 2.Çiftlik Bank Vakasını Yaşattı

Dolandırıcı Şanlıurfa'dan Gümüşhane'ye gelerek 3-4 ay boyunca orada kaldı. Çevredeki esnaflarla iyi geçinerek , kiralamak gayesiyle aldığı 100'ün üzerinde küçük baş ve büyük baş hayvanIarla kaçtı.


 

 

Şanlıurfalı Otomobil Dolandırıcılarına Dikkat !

Dolandırıcılar internet sitesi aracılığıyla satışa çıkartılan otomobillere talip olduklarını , al-sat yapacaklarını söyleyip önce arabayı devretmelerini söylüyorlar , devir işlemi gerçekleştikten sonra para hesabına yatacağını söyleyip arabayı da alıp gidiyorlar.


 

Şanlıurfalı Dolandırıcılar İzmitte 60 Bin Lirayı Almak Üzereyken Suçüstü Yakanlandılar

Şanlıurfa'dan İzmite gelen 2 dolandırıcı 69 yaşındaki bir teyzeye kendilerini savcı diye tanıtarak, hesabınız terör örgütünün eline geçmiş diyerek 60 bin lirayı teslim etmesini istediler, tesadüfen olay yerinde devriye atan ekiplerin dikkatini çeken olaya polis müdahele ederek dolandırıcıları yakaladı.


 

 

Akçakale'de Çete lideri Tutuklanıp Cezaevine Gönderildi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, telefonla aradıkları bir vatandaştan yarım milyar liraya yakın para talep eden iki dolandırıcı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Ayvalık Polisi’nin sıkı takibi sonrasında aynı olayla ilgili 1 kişi de Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde yakalandı.