Akabe Tokide Öğrenciler Okula Gitmek İçin Hayatlarını Tehlikeye Atıyor

Şanlıurfa Akabe toki'de öğrenciler okullarına gitmek için, Şehirler arası yoldan geçmek zorunda, Arabaların sür'atle geçtiği yoldan canlarını hiçe sayarak okula gidiyorlar.

Şanlıurfa'nın Merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Akabe Toki mahallesinde öğrenciler okula gidebilmek için hergün araçların oldukça süratli geçtiği ve herhangi bir üst geçit yada yaya geçidi olayan yolda hayatlarını tehlikeye atarak okula gidip dönüyorlar. 

Bir vatandaş tarafından videosu çekilerek olaya tepki gösterilmesi üzerine video kısa sürede çok kişi tarafından paylaşıldı.

Vatandaş yaptığı paylaşımda; "Şanlıurfa Akabe yol üzeri ögrençilerimiz zor durumdalar, Ne bir okul gecidi var ne de bir üst gecit birisinin ölmesimi gerekiyor? Şanlıurfa Belediye Başkanları nerde? Mahalle Muhtarları görmüyormusunuz? Ancak yoları paket daşı yapın. Belediyemiz calışma yapıyor gelin burayı cekin calışmanıza bakın. Hangi anaya hesap vereceksiniz? Urfa belediye başkanı!..."

Duruma tepki gösteren vatandaşlar "Burası ana cadde buradan geçen araçlar şehir içi yol olmadığından oldukça süratli geçiyor Allah korusun burada bir çocuğa araç çarpsa kurtulma ihtimali yok, her kes kurallara uymuyor serserisi var, alkollüsü var, acemi şoförü var, dalgın şoför var. Bütün bunlarla beraber bu çocuklar hergün bu yolu kullanarak karşıdan karşıya geçmek zorunda buraya bir üst geçit yapılsa bu sorun çözülecek ancak bu güne kadar bu sorunları gören olmadı." Diyerek tepkisini dile getirdi.