Ağrısız Ameliyatsız Kırışık Tedavisi Artık Mümkün

Ciltteki kırışıklıklar bir çok insanın korkulu rüyası özellikle kadınlarda yaşlanma ve gebelik dönemleri sonrası kilo dengesindeki ani değişiklikler kırıkların başlıca sebepleri olarak görülüyor. Gelişen teknoloji ile birlikte kırışık tedavisinde çığır açan buluşlar gerçekleşti.

Ağrısız Ameliyatsız Kırışık Tedavisi Artık Mümkün
Ağrısız Ameliyatsız Kırışık Tedavisi Artık Mümkün

Ciltteki kırışıklıklar bir çok insanın korkulu rüyası özellikle kadınlarda yaşlanma ve gebelik dönemleri sonrası kilo dengesindeki ani değişiklikler kırıkların başlıca sebepleri olarak görülüyor. Gelişen teknoloji ile birlikte kırışık tedavisinde çığır açan buluşlar gerçekleşti.

Dr. Ata Nejat Ertek, çatlaklar ve kırışıklıkların artık sorun olmaktan çıktığını söyledi.

Cildin vücudun en geniş, aynı zamanda güzelliğin dışa vurulduğu en önemli organ olduğunu belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, “Cilt yaşlanması diğer organlardan farklıdır seyreder.

Cilt sadece içten değil, dıştan da yaşlanır.

 

Ciltteki Kırışıklığın En Büyük Nedeni Dış Faktörler

Vücudunuzun en büyük organını, cildinizi diğer organlardan ayıran başlıca fark onun dış etkilere de açık olmasıdır. Bu nedenle de çevresel faktörler deri yaşlanmasını etkilemektedir. Ultraviyole, hava kirliliği, enfeksiyonlar, sigara içmek ve bazı hormonal faktörler yaşlanma sürecini hızlandıran en önemli etkenlerdir” diye konuştu.

 

Derideki Çatlaklar Her 3 Kadından Birinde Görülür

Ciltte kırışıklık probleminin dışında aynı zamanda cilt çatlaklarının da oluşabileceğini bu çatlaklar karın, göğüs, uyluk ve üst kol bölgelerinde görüldüğünü kaydeden Dr. Ata Nejat Ertek, “Bu çatlaklar, neredeyse her 3 kadından birinde görülür, sık sık kilo alıp verme dönemleri ve hamilelik sırasında ortaya çıkar. Cildin alt dokularında yoğun ve sürekli gerilme sonucu ortaya çıkmaktadırlar. Cildin gerilmesi ciltteki bazı hücrelerden kimyasal maddelerin ortaya çıkmasını tetiklemektedir. Bunun sonucu olarak alt ciltteki kollajen ve elastik lifler zarar görmektedir.

 

Çatlak ve Kırışıklığın Tedavisi Ağrısız ve Ameliyatsız Mümkün

Ciltte oluşabilecek bu tarz sorunların çözümü artık acısız, ağrısız ve kolaydır. Gelişen teknoloji ile bir çok sorunun çözümü daha da kolaylaşmıştır. Kişileri gündelik hayattan alıkoymadan gerçekleşen ,iğne kullanılmadan ve uyuşturucu jel kullanılarak uygulanan acı hissettirmeyen bir yöntem olan yeni nesil yöntem Plexr Plazma (Lazer teknolojisi) ciltteki bir çok soruna çözüm olabiliyor. Plexr Plazma,estetik cerrahiden çekinenler için göz çevresi yenileme, cilt çatlakları, leke, akne ve iz tedavilerinde uygulanıyor. Uygulanacak cilt yüzeyindeki elektriksel aktivite ile ortamdaki havayı plazma enerjisine dönüştürüyor. Bu enerji cildin sorunlu dış yüzeyini buharlaştırıyor ve yeni doku oluşum süreci başlamış oluyor. Sadece lokal anestezik kremler ile uyuşturularak yapılabilen ve kısa sürede iyileşme, ağrı ve acı gibi işlem sonrası sorunu olmayan, yan etkisi olmayan bu yöntem ciltte görülen bir çok sorunların çözümüdür” şeklinde konuştu.


Sağlık ile İlgili Diğer Haberlerimize Göz Atın

1- Uzmanlar Daha İyi Şizofreni İlaçları İçin Keşif Avında ►

Anhedonia içeren olumsuz şizofreni belirtileri özellikle zayıflatıcı olabilir. Yakın tarihli bir çalışma, Şizofreninin nörolojik köklerini tanımlamaya çalıştı.


2- Diş Minesi Bir Ömür Boyu Nasıl Kalır? ►

Diş minesi insan vücudundaki en zor maddedir, fakat şimdiye kadar hiç kimse bir ömür boyu nasıl dayanabileceğini bilmiyordu. Yakın tarihli bir çalışmanın yazarları, emayenin sırrının, kristallerin kusurlu uyumunda yattığına karar verdiler.


3- Yaşlanma ve Kanser: Şaşırtıcı, İki Yönlü Bir İlişki ►

Yeni bir çalışma, yaşlanma ve kanser arasındaki ilişkinin daha önce düşünülenden daha samimi ve karmaşık olabileceğini göstermiştir. Aslında, hücresel yaşlanmanın bazı yönleri kanserin gelişimini engelleyebilir.


4- Emzirme Haftasında Uzmanından Emzirme Önerisi ►

Hemen bütün uzmanların görüş birliği içerisinde bulunduğu emzirme ile ilgili görüşlerini aktaran Uz. Dr. Hakan Onur emzirilen bebeklerin sadece bebeklik dönemi değil yaşamının her alanında pozitif anlamda katkı sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır dedi. 1-7 Ekim emzirme haftası çeşitli etkinlik ve bilgilendirmelerle kutlandı


5- Dokuz Erkekten Biri Kansere Yakalanıyor ►

Uzmanların iddiasına göre Dünya'da her dokuz erkekten biri Prostat kanserine yakalanıyor. Prostat kanserinden korunmanın yolları nelerdir?