Adana'da PÖH'e Bombalı Saldırının Failleri Belli Oldu

Adana'da PÖH Aracının geçişi sırasında patlatılan bomba ile 1'i polis olmak üzere 5 kişi yaralanmıştı. Yapılan kapsamlı araştırmalar neticesinde polis faillerin kimliklerini belirledi. MLKP Örgütünün ( Marksist-Leninist Kominist Parti) saldırıyı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Adana'da PÖH'e Bombalı Saldırının Failleri Belli Oldu

Adana'da PÖH Aracının geçişi sırasında patlatılan bomba ile 1'i polis olmak üzere 5 kişi yaralanmıştı. Yapılan kapsamlı araştırmalar neticesinde polis faillerin kimliklerini belirledi. MLKP Örgütünün ( Marksist-Leninist Kominist Parti)  saldırıyı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, olay 25 Eylül Çarşamba günü Yüreğir ilçesine bağlı Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde meydana gelmişti. Kozan Caddesi'nde özel harekat servisi sabah saat 07.20 sıralarında üst geçit altından geçtiği sırada bomba patlatılmış 1'i polis 5 kişi yaralanmıştı. Yaralılar ise hastaneye kaldırılıp durumları hafif olduğu için aynı gün taburcu edilmişti

 

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, hemen kriz masası oluşturup terörle mücadele şube müdürlüğünde çalışan deneyimli amir ve polislerden özel ekip oluşturdu. Bu özel ekip 24 saat geçmeden yaklaşık 150 güvenlik kamerası görüntüsünü inceleyerek zanlıların terör örgütü MKLP üyesi aynı zamanda da terör olaylarından aranması olan Ozan Sözmen ve Fırat Şeran'ın olduğunu tespit etti.