56 Araç Devede Kulak / Diğerleri Nasıl Olacak?

Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi 56 kiralık aracı göndererek tasarrufa gittiğini açıkladı, Ancak devede kulak olan 56 kiralık Araç'ın geri çevrilmesi hiç bir şeyi değiştirmeyecek. 

56 Araç Devede Kulak / Diğerleri Nasıl Olacak?
Şanlıurfa büyükşehir belediyesi kiralık araçlar

Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül tasarruf amacı ile 56 kiralık aracın geri çevrildiğini ve şuanda bu araçlara ihtiyaç duymadıklarını belirtti, Büyükşehir belediyesinin tasarruf hamlesi Şanlıurfa'da ne karşılık buldu? Şanlıurfa halkı arasında ne tür dedikodular dönüyor?

Dönerli Kavşak İhalelerindeki Dönen Paralar Ne Olacak?

Şanlıurfa büyükşehir belediyesinin tasarrufunda ters giden birşerler var, Durum daha farklılaştırılmalıdır, Eski Büyükşehir belediye başkanının yolsuzlukları araştırılıp mahkemeye verilmeli ve yolsuzluk miktar kadar tazminat faizi ile geri alınmalıdır,
Örnek: Şanlıurfa dönerli kavşakları maliyetinin ne kadar üstüne ihale edildi? bunun bilir kişiler tarafından analiz edilip aradaki çıkarcılar adalete teslim edilip, yetimin öksüzün parası geri alınıp belediyenin kasasına konulmalıdır.
Halk Arasında Dönen Dedikodu: Şanlıurfa Otogar kavşağı 120 milyon tl ye ihale edildi, Aradaki komisyoncular 30 milyon para kazandı, 90 milyona alan şahır ise 70 milyona şuan kavşağı yapan kişilere ihaleyi devretti. Halk arasında dönen bu dedikoduya bir açıklık getirmek belediyenin asli görevidir.


Karaköprü Belediyesinin Bakım Onarımındaki Kiralık İş Makinaları

Bir diğer iddia karaköprü belediyesinin bakım onarım atölyesinde 70'e yakın kamyon, iş makinası gibi benzeri araç gereçler kiralık olarak dışarıdan alındı, Bu araç gereçlerin şuanda bakım onarımda bekletmeye alındığı söyleniyor, Bunada bir açıklık getirmek zorundalar.


Aqua Park İmam Badıllıya Kaç Milyon tl'ye İhale Edildi

Halk arasında dönen bir başka dedikodu ise Karaköprü ilçesinde bulunan aqua park ciddi rakamlara İmam Badıllıya ihale edildi, ve İmam Badıllı işi tam bitirmeden yarıda bıraktı, İmam Badıllı'nın varislerinden bu para tahsil edilmelidir, veya buna bir açıklık getirilmelidir. 


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Tasarruf Açıklaması


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül beraberindeki daire başkanları ile birlikte bugün basın mensupları ile bir araya gelerek tasarruf konusunda yaptıkları çalışmaları aktardı. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri bir önceki dönemlerde aşırı harcama ve israfın bu dönemlerde de yaşanmaması adına tedbirlerini almaya devam ediyorlar. 

Özellikle fuzuli harcamalarla geçen dönemlerde yapılan büyük borçların artık ödenemeyecek duruma gelmesinden dolayı bundan sonraki yıllarda kaynak üretip hizmet etmek isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül büyük bir hamle yaparak vatandaşlar tarafından çokça şikâyet edilen araçlarla ilgili tasarrufa gitti. 

Büyükşehir bünyesinde bulunan ŞUSKİ ve Fen İşleri gibi önemli birimlerde toplamda 56 araçlık bir tasarrufa geçen Büyükşehir belediyesi bu tasarruf ile yıllık ortalama 7 milyonluk bir tasarruf sağlamış olacak. Kalan araçlarında mesai dışında ve görevi dışında kesinlikle kullanıma verilmeyeceğini bunu yapanlar hakkında gerekli işlemlerinde yapılacağını söyledi.