3 Urfalı Dolandırıcı 670 Bin Lirayı Çalmak Üzereyken Suç Üstü Yakalandı

İzmir'in Çeşme ilçesinin Çiftlik mahallesinde oturan bir aile 3 Urfalı tarafından telefonda aranarak evinizin PKK/PYD ile bağlantılı olduğunu evi satıp paraları alıp evde beklemelerini söylediler. Polis tarafından düzenlenen operasyonda zanlılar suç üstü yakalandı.

3 Urfalı Dolandırıcı 670 Bin Lirayı Çalmak Üzereyken Suç Üstü Yakalandı

İzmir'in Çeşme ilçesinin Çiftlik mahallesinde oturan bir aile  3 Urfalı tarafından telefonda aranarak evinizin PKK/PYD ile bağlantılı olduğunu evi satıp paraları alıp evde beklemelerini söylediler. Polis tarafından düzenlenen operasyonda zanlılar suç üstü yakalandı.

Elde edilen bilgilere göre olay, İzmir'in Çeşme ilçesinin Çiftlik mahallesinde 27 ağustos salı günü meydana geldi. 3 Şanlıurfa nufüsüna kayıtlı dolandırıcı tarafından aranan evlerinin PKK/PYD ile bağlantılı olduğunu evi satıp paraları alıp evde bizden talimat beklemelerini söyledikten sonra aile bir emlakçıya fiyat sormak için gittiğinden hareketlerinden şüphelenen emlakçı polise haber vermesiyle polis ile iş birliği yapan aile, dolandırıcılara hiç bir şey belli etmeden tapudan satış gerçekleşmiş gibi evinize döneceksiniz talimatı aldılar. Para süsü verilmiş çantalarla evde bekleyen aile ve polis ekipleri gelen T.D'yi suç üstü yakaladı. Diğer iki arkadaşının ise 5 kilometre uzaklıkta beklediklerini itiraf etti. Kısa sürede 3 zanlı yakalanıp karakolda sorgu işlemleri bittikten sonra bugün Çeşme Adliyesi'ne sevk edildiler. Zanlılar, yapılan yargılamanın ardından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.