1500 Suriyeli Öğrenci Taşımalı Eğitimle Okullarına Kavuştu

Kilis'te çadır kentin kapatılması sonrasında şehirdeki okulların oldukça yetersiz kaldığı ve okullarda büyük izdihamın yaşanması sonrasında Valilik harekete geçerek kapanan Çadır Kentin okullarını yeniden açılarak Suriyeli öğrencilerin taşımalı eğitim yöntemi ile bu okullara gitmesi sağlandı

1500 Suriyeli Öğrenci Taşımalı Eğitimle Okullarına Kavuştu
1500 Suriyeli Öğrenci Taşımalı Eğitimle Okullarına Kavuştu

Kilis'te çadır kentin kapatılması sonrasında şehirdeki okulların oldukça yetersiz kaldığı ve okullarda büyük izdihamın yaşanması sonrasında Valilik harekete geçerek kapanan Çadır Kentin okullarını yeniden açılarak Suriyeli öğrencilerin taşımalı eğitim yöntemi ile bu okullara gitmesi sağlandı.

Öncüpınar Konteyner Kentinin kapatılması nedeniyle Kilis’teki, Suriyeli öğrencilerden bin 500’ü konteyner kentteki ilk ve orta dereceli okula taşıma yöntemiyle eğitime başladı.

Kilis’te 29 bin Türk, 24 bin Suriyeli olmak üzere 54 bin öğrencinin eğitim gördüğü kentte, okul sıkıntısı nedeniyle geçen ay içerisinde Suriyeli sığınmacılara kapatılan Öncüpınar Konteyner kentindeki okullar Kilis Valisi Recep Soytürk’ün talimatıyla yeniden faaliyete geçirildi.

Öncüpınar Konteyner kentindeki okula taşımalı yöntemle Kilis’ten bin 500 Suriyeli öğrenci götürülüyor. Bu nedenle Kilis’teki okullarda bir rahatlama olurken, kapanan konteyner kentin okulları ise değerlendirilmiş oldu.